סיורים בצפון | הבה נגלילה - טיולים בגליל וטיולי משפחות | טיול מסתורי בגליל.

נסתר מן העין בגליל המערבי

נסתר מן העין בגליל המערבי 


 

צוות "הבה נגלילה" המשובח והמנוסה מזמין אתכם חובבי המקומות החדשים (בהם עדיין אין שבילי ביסלי/במבה) לקחת חלק בסיור של נופים ירוקים, מקומות נסתרים והליכות קצרות. 

 

את היום נתחיל בהר אגר אשר ליד מושב מעונה. במקום ממתינה לנו תצפית נפלאה ונרחבת על ההטרוגניות האנושית של האזור. כמו כן ממתינה לנו מערכת לאגירת והובלת מי גשם מתוחכמת למדי שנבנתה בתקופת המנדט על מנת לספק מים למשטרת מעונה, כל זאת בהליכה קצרה מאוד. משם נמשיך לעבר הכפר הנוצרי מעיליה. ניסע לעבר מצוק הנקרא שקיף נסורה, מקום בו ישנה תצפית ראשונית ובתולית על נופי הכזיב מזווית שמעולם לא ראיתם עם נוף של מצוקים ישרים, גאיות פראיים, חורש פראי בירוק עד קצה העין ו... ששש. לאחר מכן נבקר בעזבה של אליאס. זהו מקום אירוח ליד הכפר בו מקבל אותנו בעל הבית בקפה/תה ובקלאווה ושם אפשר להתרווח, ליהנות וגם לשמוע סיפורים על הכפר או לפתוח דיון מעניין בנושא המיעוטים בארץ, למי שרוצה כמובן (האירוח בעזבה של אליאס כרוך בתשלום). בנסיעה דרך אלקוש ובירנית נגיע אל מלכת הנעלמות, ראש וראשונה לחורבות, היפה שבנערות, הרי היא ח'רבת צונם. זהו יישוב ביזנטי בתוך שמורת ער אציל אשר יושב בראש נחל משמש מעל עמק עקרב. בהליכה קצרה בתוך היישוב מאבדים במהרה את ההבדל בין דמיון לאגדה. 

 

אורך הסיור: בין 4 ל-5 שעות 

דרגת הקושי: קלה +. לרוצים להאריך ישנה אפשרות להתחיל את היום בנקבת מים רומית יבשה מהמאה הראשונה לפנה"ס באזור היישוב כליל, אשר בה אפשר (לא חובה, אך רצוי) לזחול לאורך כמה פירים במעבה האדמה (חובה פנס). 

 

באביב קיימת אפשרות נוספת – להוסיף טיול פריחה קצר באזור פארק גורן או ח'רבת צונם. יש לציין כי ישנן עוד אפשרויות לתוספות או הורדות, ע"פ רצון הלקוח. 

 

הכי חשוב הוא שמחכים לכם שני מומחים אזוריים בידיעת הארץ, גדעון סגלי ואורן שורץ, צוות "הבה נגלילה" אשר יתבלו הכל בשיר, סיפור, אגדה, עובדה והרבה עניין עם אהבה אמיתית לארץ ישראל ועם חיוך ענק.